Marthy's Kitchen

, , 1 comment

Syki na svém blogu týden zpátky uveřejňovala obědový článek z YAM YAM v rámci projektu Kam na dobrůtky. Abychom to ale nevedly jednolitě, rozhodly jsme se jednoho víkendového rána přivstat si a zajít na snídani. Marthy's Kitchen byla jasná volba.


Marthy's Kitchen je vcelku nenápadný podnik ve Francouzské ulici přímo u zastávky tramvaje 22, Jana Masaryka. Abych byla upřímná, do prosince loňského roku jsem o něm nevěděla, dokud jsme neměli schůzku z práce a všichni se potřebovali před začátkem pracovní doby někam naskládat a vyřešit potřebné věci. Od té doby jsem měla zálusk na to zajít tam znovu, ale kdo by v neděli vstával jen tak dobrovolně brzo ráno a trmácel se do centra na snídani? No...my dvě.

Restaurace má otevřeno od 8 ráno a je známá hlavně pro své snídaně za vcelku slušné ceny. Raději jsme dorazily před devátou, jelikož v deset začíná být nával a vzhledem k malému prostoru se stojí před restaurací fronty (!!), což při pěti stupních nad nulou není nic příjemného. Naštěstí jsme dorazily včas, a tak jsme si vybraly místečko u okna a ponořily se do jídelního lístku.

Francouzská snídaně
Co si ale vybrat? Na výběr byly malé snídaně v podobě lívanečků či waflí, ale i velké francouzské, anglické či vegetariánské snídaně. Jelikož se se Syki vídáme málo (přeci jen nás dělí 200 kilometrů, pracovní doba a škola), takový projekt je skvělá příležitost si popovídat, vyměnit novinky a tak nějak si užít přítomnost druhého člověka :-). I na základě toho jsem se rozhodly "se rozšoupnout" a dát si něco většího. Syki zvolila anglickou snídani a já francouzskou. K pití jsme objednaly fialkovou limonádu a limonádu z růží.

Anglická snídaně

Mezitím se dovnitř začaly hrnout davy lidí a venku postávaly další, na které nezbylo místo. Je opavdu Mathyho věhlas tak opodstatněný?

Zanedlouho (spíš dlouho) dorazilo naše jídlo a nám se naskytl skvělý pohled na naši snídani. Slanina, klobáska, vejce, croissant, sýry. Mňamka. Jídlo bylo skutečně dobré, ale mají obrovský problém udělat vejce tak, jak by mělo být. Volské oko je většinou příliš přesmažené, vejce na hniličko je příliš uvařené, ztracené se nerozteče tak, jak by mělo. Nicméně snídaně nebyla špatná, dost jsme se nasytily, ale chtělo to sladkou tečku. Vsadila jsem na jistotu a objednala lívanečky s karamelizovanými švestkami a povidly a zakysanou smetanou. Lívanečky nezklamaly.

Lívanečky

Za francouzskou snídani a limonádu jsem nachala 216 Kč, Syki za zbytek nechala asi o 50 Kč navíc. Limonáda byla sice dobrá, ale za 59 Kč je to možná k zamyšlení. Nicméně cenově je to přijatelné i pro studenty (vybíraly jsme z dražších i levnějších jídel), Marthyho snídaně (plněný croissant) stojí 55 Kč, takže i s pitím se do stovky určitě vejdete. Na každý den to asi není, ale jednou za čas...proč ne :-).


Marthy's Kitchen 

Adresa: Francouzská 13, Praha 2, Královské Vinohrady, 120 00
Otevírací doba: Po-Pá: 8-22 , So-Ne 9-22
Cena: cca 100 - 200 Kč / osobu
Prostory: 4/5
Obsluha: 3/5
Jídlo & Pití: 4/5
Poměr cena-servis-jídlo: 4/5

Co na to Syki: 

Že je snídaně na tomhle místě žádaná jsme pochopily nejen podle těch front venku před dveřmi, ale i podle toho, co nám přistálo na talířích. Sice to nebylo úplně stoprocentní, jak bych si za tu cenu představovala, ale i tak jsem si pochutnala a určitě mám v plánu se tam vrátit.

1 komentář: