WS#5 Foodie

, , No Comments

Týden utekl jako voda, což znamená, že je čas na weekly stuff! Do oficiálního začátku školy mi zbývá už jen týden, i tak ale mám pocit, že pořád někde lítám a věčně něco ŽERU. Na začátku týdne jsem otevřela knihu Whole30, kterou jsem dostala od bratra. Je to opravdu zajímavé čtení, které mě nutí se zamyslet nad tím, co jím a nad svým životním stylem, který mám. Nebo spíš nemám. Lidé okolo mě jsou vegetariáni, dobytci a nebo těžce založeni na zdravé stravě. A já balancuji na pomezí těžkého foodpornu a totálně největšího odpadu, co člověk může sníst. A tak jsem si položila otázku: 

Vegetariánské burrito ve Forky's v Brně

Vydržela bych 30 dnů bez dortíčků, mlíčka, sýrů, smetany, pečiva a těstovin, abych překopala svůj život, nalezla vnitřní rovnováhu a byla produktivnější?

 Zatím se moje odpověď nachází ve stádiu "asi ano", nicméně doufám, že až dočtu knihu, bude to stoprocentní ano. Přeci jen je to všechno o tom se hecnout a mít železnou vůli. Diety typu "nebudu jíst, zhubnu" mě příliš neberou, nejsou zajímavé, zdravé a nemají pro mě žádnou přidanou hodnotu. Osobně jsem toho názoru, že je to všechno o stravě a pohybu, pokud má člověk dostatečně obojího, není důvod se stresovat. I proto jsem se rozhodla do svého rozvrhu vecpat více pohybu, abych neměla takové výčitky při jezení a abych byla v duševní rovnováze. Ta je podle mého názoru pro efektivní fungování nezbytná. Vypozorovala jsem na sobě, že když jsem pod tlakem, pracuji sice efektivněji, ale cenu za nejpříjemnějšího parťáka bych zrovna nedostala. Dostávám se do "depresí", hodně spím, jím špatné věci, cítím se unavená a moje efektivita prudce klesá k bodu mrazu.

Burger "Cibulák" v EscoBaru v Brně
 Na základě toho jsem se rozhodla, že je třeba zakročit a trochu zas překopat život, udělat si v něm pořádek, stanovit si priority a takový režim, který mě nepovede do záhuby. Začala jsem doma cvičit, jakmile přestane být taková zima, začínám běhat (abych toto předsevzetí umocnila, koupila jsem si nové boty na běhání - co je větší závazek než investované peníze? :-D ) a kromě tancování a příležitostném plavání přemýšlím o józe :-). Tak uvidíme, kolik z toho vyjde.

Tiramisu z DiCarla v Praze

Čokoládový fondán s kokosovou zmezlinou, kokosem a čokoládovou polevou0 komentářů:

Okomentovat