Co rok dal a co rok vzal

, , 3 comments


Když tak otáčím stránky svého deníku, nechce se mi ani věřit, kolik času uplynulo. Všechno se seběhlo tak rychle, že jsem sotva stihla vnímat. A najednou je to tu. Nový rok už zas klepe na dveře. Co přinesl ten starý a co chystá ten nový? 

V polovině července tohoto roku jsem se po dlouhých 5 letech přesunula z blog.cz na tuto stránku. A jsem spokojenější než kdy jindy. Jak už jste si jistě stačili všimnout, k recenzním článkům přibyly poznatky z cest, deníkové zápisy a tak obecně postřehy ze života. Psaní je hned svobodnější. Jsem toho názoru, že když je co říct, tak se to řekne, ale když není, tak prostě není a není třeba dělat si násilí a strkat články v podobě "vaty". A tím jsem se i řídila, čemuž (bohužel) napomohl i nedostatek času. Ten bych letos chtěla upravit tak, abych měla víc času na věci, které mě baví a neodsouvala je stále "na jindy". Přeci jen, jednou to "jindy" nemusí nastat a nerada bych se jednou ohlédla a zjistila, že jsem strávila všechen svůj čas děláním něčeho, co mě těžce nenaplňovalo a kašlala na věci, za které stojí za to si udělat trochu času :-). 

Příští rok chystám hned několik věcí, na které se budete moci těšit v dalším roce. První se týká jídla a druhá fotek. Jak jistě mnozí z Vás, co mě alespoň trochu znají (nebo sledují na Instagramu), ví, že jsem foodpornista každým coulem, což se začalo promítat i na literatuře a tak nějak obecně. Na nočním stolku vedle beletrie přibyly kuchařky a knihy o vaření a nově jsem dostala k Vánocům od bratra knížku Whole 30 věnující se paleo stravě, na kterou mě přivedla Syki z Knižního Doupěte. Na 10 dnů jsem si zkusila jíst jinak a byla to rozhodně zajímavá zkušenost, kterou bych ráda zopakovala a, po přečtení knihy, i vylepšila. Je tedy velice pravděpodobné, že z mé strany o jídle ještě uslyšíte, v jaké podobě...to se nechte překvapit :-).

Druhým týdenním výmyslem, se kterým jsem přišla, jsou fotky. Měsíc zpátky mi umřel telefon. Huawei P6 náhle odešel a už se nikdy nevrátil k vědomí. Takže ho bylo třeba nahradit. Což se stalo. A dokonce má nový stroj i slušný fotoaparát, který zvládne i něco vyfotit. Rok zpátky jsem nabádala ke 30 dnům splněných snů. Sama jsem se k tomu úplně nedostala - až nyní. Každému dni bych chtěla věnovat jednu fotku, tj. maximálně 7 fotek za týden. Jako vzpomínka na to, co se stalo, co mě napadlo, co mě zaujalo. A ke každé fotce napsat maximálně 3 věty.

Zjistila jsem, že mým obrovským problémem je dokopat se k věcem nebo se k něčemu rozhoupat. Často nad věcmi váhám do chvíle, než je příliš pozdě. A to se snažím v posledních letech napravit. Být víc já, než jsem kdy byla, a žít víc, než jsem kdy žila. Smát se, dělat bláznivá rozhodnutí, zkoušet nové věci. A tohle je takový malý krůček k mému vysněnému já. 


Nevěříte? 
Tak se pozorně dívejte. 
Bude to jízda. 
:-) 


Krásné zakončení tohoto roku a mnoho úspěchů, lásky a radosti do nového roku přeje

Sayury

3 komentáře:

 1. Leden bude ve znamení paleo a blogování ostošest :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky fotek, žrádla obecně a šílených zážitků...

   Vymazat
 2. To ano :D Mooc se těšíím :-)))

  OdpovědětVymazat